Як підвищити продуктивність співробітників?
Бажаєте, щоб підлеглі працювали ефективніше та менше відволікалися? Розповідаємо про одну з найсучасніших і найрезультативніших технік, які допоможуть вам із цим: методикою обмеження часу "таймбоксинг".
Що таке таймбоксінг?
Таймбоксинг – це один із найуніверсальніших, найпростіших у застосуванні та ефективних методів тайм-менеджменту. Як і багато подібних стратегій, він виник в Agile секторі, проте швидко завоював популярність у різних галузях і в поєднанні з різними підходами.
Основна ідея дуже проста: для кожного завдання ви визначаєте «таймбокс» – максимальну кількість часу, яку можна витратити саме на це завдання. На перший погляд, це дуже схоже на типові практики тайм-менеджменту («сьогодні у нас дедлайни по цій, цій і цій тягах»), але на практиці є ключова відмінність: таймбоксинг визначає не момент, коли завдання має бути здане ("дедлайн сьогодні о 14:00"), а кількість часу, який на цю таску можна витратити.
Ми пропонуємо, відео треніни з логістики в Україні, а також, онлайн корпоративні тренінги з логістики, що проводить Степченко Ярослав Євгенович, тренінгова компанія NBC.UA, яка працює з 2001 гоку.
Переваги таймбоксінгу.
Використовуючи таймбоксінг, ви отримуєте відразу кілька значущих переваг:
1. Спрощує планування графіка. набагато простіше дивитися на розподіл роботи по тим же дедлайн: у вас завжди перед очима виділений на кожну задачу час, який легко синхронізувати з розкладом.
2. Позбавляєтеся відчуття помилкового спокою "дедлайн тільки в четвер, сьогодні понеділок, ще встигну!" – коли б не був дедлайн, кількість часу, виділеного саме на це завдання, не зміниться. Плюс інші справи перед очима, вони теж мають свої таймбокси, і чітко видно, що тиждень уже розпланований, тягнути не можна.
3. Створюєте додаткову мотивацію концентруватися однією задачі. Перемикання між різними справами потребує сил і часу, і з таймбоксінгом ці втрати стають дуже добре видно. Бажання витрачати свій запас часу ефективно допоможе співробітникам впоратися з негативними наслідками багатозадачності, краще вести облік робочого часу, додати ефективності праці.
4. Страхуєтесь від зайвого перфекціонізму. Є люди, яким завжди хочеться, щоб все було ідеальним, проте видавати бездоганну якість далеко не завжди оптимально з погляду бізнесу. Зазвичай ви хочете, щоб завдання було вирішено з оптимальним співвідношенням витрати/вигода – вам потрібно не "ідеально", а "досить добре". Таймбоксин допомагає співробітникам-перфекціоністам все-таки знаходити цю точку балансу.
5. Заощаджуйте час і сили своїх підлеглих: чітко складений з кубиків «таймбоксів» розклад набагато простіше контролювати, не треба ламати голову над тим, як розставити пріоритети між завданнями.
Все перераховане і робить таймбоксінґ відмінним доповненням до класичної системи дедлайнів – або, якщо ви берете на себе повне формування розкладу, навіть її заміною. Співробітники в цьому випадку отримуватимуть вже готовий графік із таймбоксами, їм не потрібно думати про дедлайни взагалі.
Читайте також - як підвищувати ефективність B2C продажів в Україні.
Приклад використання таймбоксінгу
Допустимо, ви складаєте розклад для своїх розробників ПЗ. У вас у роботі три завдання: впровадження нової фічі, ревью на код іншої команди, плановий рефакторинг. Розклад може виглядати так:
9:00-9:30 – ранковий мітинг, обговорення поточних питань;
9:30-9:45 – перерва.
9:45-12:45 – робота над новою фічею.
12:45-13:00 – короткий дзвінок з уточненням прогресу.
13:00-14:00 – обід;
14:00-15:00 – код-рев'ю;
15:00-15:15 – перерва;
15:15-17:00 – рефакторинг.
Зверніть увагу: графік досить часто передбачає короткі перерви. Це дуже важливо: таймбокс – це різновид підходу зі спринтами. Співробітник намагається видати максимум своєї продуктивності за один таймбокс, і потім йому природним чином потрібно трохи відпочити і перезавантажитися, відновити сили. Проте з урахуванням цих перерв загальна продуктивність праці зростає.
Обмеження та недоліки таймбоксінгу.
Як і в будь-якого методу, таймбоксінг має свої вузькі місця. Це:
1. Адаптація. Особливо складно звикнути до формату тим, хто звик постійно стрибати між завданнями. Спочатку вам потрібно уважно спостерігати за співробітниками (про те, як це робити, нижче).
2. Визначення часових рамок – таймбоксів – для складних та комплексних завдань. Важливо розуміти, що таймбоксінґ хороший тільки в тих випадках, коли ви дійсно можете з високою точністю визначити, скільки часу знадобиться на вирішення завдання. Якщо, наприклад, йдеться про пошук бага у програмі, прогнози будувати складно, тут краще користуватися іншими техніками.
У будь-якому випадку, всім знадобиться деякий час, щоб звикнути до таймбоксінгу, але це того варте.
Як зробити таймбоксінг ефективним.
Вам потрібно буде відповісти на кілька запитань:
- Як керівнику відслідковувати, чим зайняті співробітники і чи справді вони концентруються на одному завданні? Якщо ні, що заважає?
- Як часто робити перерви? Швидше за все, для людей на різних посадах показники будуть різними.
- Як зрозуміти, чи приносить таймбоксінг вам прибуток? Чи підвищує ефективність?
- Як різні співробітники реагують на таймбоксінг? Хто став працювати краще, хто – ні?
Розібратися в цьому допоможе система обліку робочого дня. Наша система обліку робочого часу ідеально підходить для використання разом з таймбоксінгом: достатньо встановити модулі контролю на комп'ютери співробітників, і у вас завжди буде докладна статистика про те, хто, чим, коли і скільки займався. Плюс самі співробітники зможуть відстежувати свою продуктивність, а якщо хтось відвернеться під час свого таймбоксу, модуль «Автокік» нагадає йому про необхідність повернутися до роботи.
Спробуйте таймбоксінг, впевнені, ця зв'язка може дати відмінний ефект для вашого бізнесу!
P/S: корисні статті з нашого сайту - Як почати продавати в інтернеті, також, Головне про роботу із запереченнями. як не потрібно працювати з запереченнями, також, Як збільшити конверсію в інтернет-магазині, а також - Як працювати з запереченнями клієнтів правильно? і про, Як працювати із запереченнями клієнтів? І звіснож, про як роботодавці контролюють віддалених працівників? Це дійсно будуть корисні та цікаві статті.