Як почати продавати в інтернеті
Електронна торгівля, або e-commerce, - одне з основних джерел доходу підприємств. Багато користувачів переконані, що онлайн-продажі швидше та зручніше, ніж традиційні похід до офлайн-магазину.
Розкажемо, як розпочати продажі через Інтернет та розвиватися в електронній комерції.
Чи задумалися про створення свого інтернет-магазину? Пропонуємо чек-лист, який покаже, чи ви все робите правильно!
З чого почати, чим продовжити та що робити для розвитку успішного бізнесу у e-commerce? Фахівці EVO.company зібрали усі важливі рекомендації!
1. Оформити власний бізнес.
Щоб легально вести продаж онлайн, потрібно зареєструватися як ФОП (фізична особа підприємець) або ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю). ТОВ варто реєструвати у тому випадку, якщо дохід перевищує 5 мільйонів гривень на рік чи для бізнесу потрібна статусність, репутація. Для малого бізнесу статус ФОП зручніший і дає низку переваг, наприклад: простіше вести облік та звітність, менше податки, можна працювати без касових апаратів, якщо дохід менший за 1 мільйон гривень на рік і ви не продаєте технічно складні побутові товари. Перелік таких товарів можна знайти за посиланням. Але інтернет-магазини нарівні з усіма повинні використовувати касові апарати для розрахункових операцій - у готівковій або безготівковій формі, включаючи замовлення з оплатою онлайн.
Доречі, пропонуємо відео тренінги для логістів, а також, відео тренінг Фінанси для керівників та не фінансових менеджерів, від Інни Старожукової.
2. Зареєструватись як ФОП.
Це можна зробити онлайн через сайт Мін'юсту або за допомогою Порталу державних послуг iGov. А також ФОП можна зареєструвати особисто. Для цього слід звернутися до державного реєстратора за місцем проживання. З документів потрібні паспорт та ідентифікаційний код. Протягом 3-х робочих днів з моменту подання документів, вас повинні внести до державного реєстру та видати відповідний витяг. Одночасно з державною реєстрацією ФОП буде зареєстровано у податковій, органах статистики та соціальних фондах. Нарешті, незалежно від методу реєстрації необхідно відкрити рахунок у банку щодо безготівкових розрахунків.
3. Розібратися з податковою базою.
У ФОП може бути як загальна, і спрощена система оподаткування. Так, ФОП на загальній базі виплачують три податки — податок на прибуток, єдиний соціальний внесок (ЕСВ) та військовий збір у загальному обсязі 41,5% від прибутку. У ФОП-”спрощенців” цей відсоток менший.
4. Виберіть домен.
Доменне ім'я сайту можна легко оформити на сайті реєстратора. Для цього потрібно зареєструвати свій обліковий запис, поповнити рахунок та купити домен. На вибір у вас є спільні доменні зони, такі як .com.ua, .co.ua, .biz.ua тощо, а також регіональні - .kiev.ua, .kh.ua, dp.ua та ін. Винятком є лише одна доменна зона - .ua - яка доступна тільки для власників торгових марок.
5. Визначити власний товар.
Якщо у вас є досвід продажу у звичайному рітейлі, то переходьте в онлайн з тим самим товаром. Ви його добре знаєте, стосунки з постачальниками вже налагоджені, крім того, ви розумієте попит і знаєте, чого хочуть клієнти. У цьому випадку, рітейл в онлайні – це не новий бізнес, а ваш новий канал продажу.
Але якщо у вас немає досвіду або ви більше не можете продавати колишній товар, перед виходом в онлайн потрібно оцінити ринок. Пам'ятайте, що покупець хоче не купити товар сам собою, а задовольнити потреби чи отримати задоволення від використання. Початківцям можна провести розвідку попиту, пропозицій і відповісти собі на 7 питань для початку власного бізнесу
6. Дізнатися, що продавати не можна.
За законодавством України, деякі групи товарів продавати заборонено. Нижче список, деякі з них:
- спеціальні засоби для нелегального отримання інформації (н-р, жучки, мікронавушники, годинник-камера);
- браконьєрські інструменти та обладнання (н-р, електровудки, мережі, капкани);
- наркотичні, психотропні засоби та речовини для їх виробництва (прекурсори);
- тютюнові вироби та їх замінники;
- лікарські засоби;
- зброю та патрони до неї;
- Харчовий спирт.
Що в результаті!
- Електронна торгівля – це продажі на будь-яких онлайн-майданчиках, створених із комерційними цілями. До них належать сайт компанії, інтернет-магазини, маркетплейси, агрегатори, портали послуг, послуги доставки.
- Зайнятися продажами через інтернет може будь-яка компанія - як основний або додатковий спосіб заробітку.
- Щоб досягти угоди в мережі, важливо грамотно вести клієнта по вирві продажів і зробити електронний майданчик максимально зручним у використанні.
- Компанії використовують різні канали комунікації, види онлайн-реклами та техніки продажу, наприклад, крос-сейл, апсейл, даун-сейл, AIDA. Відмінність онлайн-продажів — у більш тривалій роботі з прийняттям рішень клієнта.
- У компаній, які займаються e-commerce, більше шансів заощадити на бізнес-процесах, завоювати увагу аудиторії та відстежити результати маркетингу.
P/S: Пропонуємо статті з нашого сайту - Головне про роботу із запереченнями. як не потрібно працювати з запереченнями, також, Як збільшити конверсію в інтернет-магазині, а також - Як працювати з запереченнями клієнтів правильно? і про, Як працювати із запереченнями клієнтів? І звіснож, про як зменшити крадіжки у магазинах? Це дійсно будуть корисні та цікаві статті.