Як збільшити продажі В2В та В2С
Як порахувати середній чек та навіщо це потрібно?
Підрахунки середнього чека (СЧ) не становитимуть складності: достатньо суми виручки, яку необхідно розділити на загальну кількість угод. Ігнорувати цей показник не варто, адже він відіграє важливу роль і причин цього дещо:
- розрахувавши середній чек та середню ціну залучення покупця, можна визначити розмір доходу та рентабельність різних каналів;
- отримані цифри можна використовувати як один із ключових показників ефективності роботи менеджерів зі збуту продукції;
- Можливість серйозно підвищити прибуток за рахунок збільшення СЧ за тими чи іншими напрямками та певними продуктами;
- можливість точно визначити продукти/послуги, які дають максимальний прибуток, шляхом аналізу СЧ за різними напрямками;
- Визначення ефективності реклами, акцій, виведення ринку нової продукції чи послуг шляхом аналізу змін у СЧ.
*** Оптимально розраховувати середній чек регулярно для того, щоб отримувати об'єктивні відомості про рентабельність різних каналів, продукти та послуги, що дають максимальний прибуток, ефективність рекламних кампаній або акцій.
Також, маючи нагоду, пропонуємо онлайн тренінги в2в продажі, в2с, і не меш потрібний онлайн треніги з проджект менеджменту в Україні.
У секторі продажі B2B ви не просто менеджер, ви потенційний бізнес-партнер для своїх клієнтів. Якщо організація вирішує купити у вас, сутнісно, ви стаєте частиною її бізнес-моделі, а також її структури ціноутворення та техніки ведення бізнесу з клієнтами. Тому дуже важливо виконувати запропоновані зобов'язання. Ви повинні керувати стратегічними та логічними параметрами у даному типі угоди. Діаграми, графіки, прогнози прибутковості та звіти про потенційне збільшення доходів бажані у цих типах торгових презентацій. Промислова термінологія та технічні поняття тут лише вітаються. Ви зустрічатиметеся з безліччю людей, які беруть участь у процесі прийняття рішення, тому вам доведеться встановлювати ефективні взаємини з тими, хто працює в компанії. Запорука успіху в продажах B2B – це мислення, орієнтоване на отримання прибутку, і цінність для потенційного покупця.
У продажах B2C спостерігається практично протилежна ситуація. Не будучи діловим партнером ви дієте як представник бренду для тих, кому ви продаєте. Ваші дії та поведінка будуть, в їхніх очах, відображенням дій компанії. Саме тут відіграють важливу роль дружелюбність, чуйність та життєрадісність. Ви захочете поділити емоції з покупцями та встановити довірчі відносини при здійсненні продажу. Замість діаграм та графіків, керівники в секторі продажів B2C використовують історії третіх сторін та реальні приклади. Замість застосування технічних понять, ви захочете говорити зрозумілою мовою, орієнтованою на позитивне мислення. Ключовим фактором у B2C продажах є встановлення дружніх відносин із співрозмовником та демонстрація, що конкретний продукт підходить для нього з емоційних причин.
Підбиваючи підсумки, можна коротко позначити відмінності таким чином:
Організації не купують з емоційних причин – вони купують, виходячи з логічних аспектів.
Люди не купують з логічних причин – вони купують за емоційними факторами.
P/S: статті поради з нашого порталу - B2B та B2C продажу в чому різниця? І звісно, що таке ощадливе виробництво, і навщо воно так потрібно? І основні методи нормування праці, навіщо потрібно нормування праці?
Хочемо нагадати, що наша компанія проводить онлайн корпоративні тренінги х продажу в Україні, та країнах СНГ.