Курси навчання з мерчандайзингу
Ви ніколи не замислювалися, чому в одному магазині продаж нижче, ніж в іншому, при схожому асортименті та інших характеристиках? Чому в деяких магазинах відвідувачі затримуються довше та роблять більше покупок?
Це питання популярності бренду чи дружелюбності продавців? Не завжди. Велику роль грає розкладка товарів та оформлення вітрин. Іноді правильне розташування стелажів може підвищити рівень продажу 2-3 разу. Саме тому сьогодні популярний такий вид навчання, як тренінг із мерчендайзингу. Маркетингове агентство «Клевер» успішно навчає фахівців у цій галузі так, щоб отримані знання можна було застосувати у будь-якій галузі роздрібної торгівлі.
Чому навчають на тренінгах з мерчандайзингу?
Зазвичай у рекламному середовищі мерчендайзинг ділять на два основні види: візуальний та технічний. Візуальний сприяє тому, щоб найбільш вигідно уявити реалізовані товари на стелажах, на стійках та у вітринах. Це планування торгового залу, управління викладкою товарів, угруповання їх у різних категоріях, запровадження декоративних елементів тощо.
Технічний мерчендайзинг - це рекламні матеріали та торгове обладнання. Точніше, роботи з його дизайну, виробництва, розміщення та встановлення. Сюди входить і організація касової зони, і стелажі, і полиці, і вітрини. Розміщення POS-матеріалів також відноситься до технічного мерчендайзингу.
Для мерчендайзерів важливо знати обидва ці напрями. Тому тренінги в агентстві «Конюшина» охоплюють і те, і інше. Звичайно, здебільшого навчання спрямоване на організацію максимально ефективних у плані прибутку торгових залів, у якому відвідувачам захочеться затриматись, купити більше та прийти ще. Але не варто забувати і про такі речі, як легкість пошуку потрібного товару та зручність торгового залу для персоналу, а також грамотне розташування POS-матеріалів.
Пропонуємо онлайн тренінги Переговори з торговельними мережами: війна чи партнерство, а також і онлайн тренінги Ефективні перемовини телефоном в процесі продажу: холодні та вхідні дзвінки.
Для того, щоб не ікати мерчендайзера, ми пропонуємо онлайн тренінг з мерчендайзингу, у всіх країнах СНД.
Основні теми, на які направлено навчання мерчендайзингу
Поняття мерчендайзингу, його види та можливості, переваги та недоліки.
Позиціювання товару, його класифікація, визначення обсягів продажу.
Портрет типового представника цільової аудиторії, класифікація покупців за потребами, особливостями та значущістю.
Як веде себе покупець у торгових зонах різних типів.
Категорійний мерчандайзинг - як показати покупцеві весь асортимент, вчасно поповнювати запаси і зробити пошук потрібної покупки легким.
Пріоритетність — як визначити, який саме товар має стояти на більш помітному місці, у тому числі категорію, що відкриває і закриває.
Зони торговельного залу - "золотий трикутник", "мертва зона", рух потоків відвідувачів.
Зовнішній вигляд магазину, зокрема навколишньої території. Декоративні елементи, які прикрашатимуть, але не відволікатимуть від покупок.
Стелажі, вітрини, полиці. Правильне розташування торгового обладнання у залі.
POS-матеріали - як максимально інформувати покупця про товар за короткий час та в обмеженому просторі.
Бренд-зони - як розмістити продукцію однієї торгової марки.
Промо-акції - виділення місця під акційні товари та промоушн, правильне розташування POS-матеріалів на акціях.
Супервайзинг - відвідування торгових точок, огляд та контроль викладки, оцінка ефективності, аналіз зростання обсягів продажів, коригування роботи відповідно до досягнутих результатів. Звітність.
Нестандартні рішення у мерчендайзингу – як за допомогою творчого підходу до роботи збільшити середній чек.
Збір інформації про клієнтів та конкурентів, робота з відгуками, основи ціноутворення.
Практичний тренінг – мерчандайзинг на вашому прикладі.
Це далеко не все, що той, хто навчається, отримує на тренінгу з мерчендайзингу. У результаті він стає спеціалістом, готовим негайно братися до практики.
P/S: корисні статті для відділів з продажу - як збільшити продажі В2В та В2С, і не менш цікава - хто такий мерчендайзер, і навіщо він потрібен? B2B та B2C продажу – в чому різниця? А Ви знаєте?