Як підняти продажі b2c, як збільшити в2с продажі
Як підняти продажі b2c? Якщо ви знаєте, як навчити людей продажам, для повного успіху не вистачає лише одного – знайти того, хто навчить вас продавати свої знання. Олена Орліна, творець комплексної навчальної системи PROSELLER, розповідає про те, як інструменти для розвитку продажів, освоєні на курсах Oy-li, допомогли їй впоратися з труднощами при просуванні свого бізнесу. А також про те, які кошти допомогли їй протягом останнього року подвоїти замовлення та збільшити кількість онлайн-передплатників у 60 разів.
Передісторія
Для когось пошуки покликання розтягуються на все життя — для мене питання вирішилося до 19-ти. До цього віку я вже достеменно знала, чого хочу. Хочу займатись навчанням персоналу! З'ясувавши, що у цій сфері найбільше затребувані тренери з продажу, я рушила прямо назустріч мрії: влаштувалася працювати менеджером-продажником, перевиконала плани продажів у 3 рази, освоїла всі потрібні техніки, а потім перейшла в корпоративні тренери і почала вчити цим технікам інших. Мої тренінги мали успіх, продавці високо відгукувалися про їхню ефективність — все йшло чудово, поки одного разу я не вирішила перевірити, який довгостроковий ефект навчання. Результати були бентежними: майже нічого з того, чого я вчила менеджерів, через рік так і не застосовувалося на практиці.
У чому причина? Як з'ясувалося, вся річ у людській натурі. Яким би харизматичним не був тренер, люди надто інертні, щоб змінювати методи своєї роботи за підсумками разового навчання. Ось чому я задумалася про створення комплексної навчальної системи для продавців, яка замість одноразового накачування знаннями давала їм стимули для постійного розвитку. Так на світ з'явився мій комплексний продукт PROSELLER. До нього входять підручник з продукту та системи навчальних стажувань для вирощування продавців усередині компанії. Цей продукт дозволяє нашим клієнтам поставити на потік підготовку справжніх професіоналів-продажників. Таке рішення обіцяє роботодавцям чималі вигоди: навіщо витрачати гроші на пошук кваліфікованих кадрів із боку, якщо їх можна виростити з нуля прямо в себе?
Маючі нагоду, пропонуємо онлайн тренінги в Україні, а також дізнайтесь, про Правила та основи мерчандайзингу у продуктовому магазині, і не тільки.
Проблеми
Виводячи PROSELLER на ринок, я була впевнена: мені вже відомо все про продаж! Що, як з'ясувалося пізніше, не завадило мені зробити цілу низку прикрих промахів, типових для підприємців-початківців.
По-перше, я переоцінила потрібність свого продукту. "Адже у мене ж така класна розробка! Всі неодмінно вишикуються за нею в чергу", - так кажуть собі всі стартапери. І всі як один помиляються. Ніхто не мчить стрімголов викладати гроші за новий продукт: клієнтів потрібно шукати.
І тут я зробила ще одну помилку — прагнучи використати будь-які можливості для просування PROSELLER, почала пропонувати його всім потенційним клієнтам поспіль — не лише тим, хто реально усвідомлює свої проблеми та шукає шляхи їх вирішення, а й тим, хто мріє про чарівну паличку на все. випадки життя.
А ще я не цілком адекватно представляла свою цільову аудиторію, сподіваючись продавати PROSELLER великим промисловим виробництвам. Як з'ясувалося, більшість таких виробництв не готові ні розвивати продажі всередині своєї структури, ні вкладатися в навчання дистриб'юторів.
Ще мала досить фрагментарне уявлення про канали продажів, а головне — чітко усвідомлювала нестачу теоретичної бази у сфері маркетингу. Саме для того, щоб заповнити цю нестачу, я записалася на курси в Oy-li. Але здобула від них набагато більше, ніж розраховувала.
Як підняти продажі b2c
Найважливіша порада, яку я отримала, заодно виявилася і найнесподіванішою. "Покажи всім своє обличчя", – сказали мені на курсах. — Не ховайся за своєю компанією. Адже консалтинг, яким ти займаєшся, — це передусім довіра клієнтів. А клієнти довіряють не компанії, вони довіряють експерту. Вони довіряють конкретній особистості.
Щоб наслідувати цю пораду, мені довелося набратися хоробрості, адже обличчя в мене молоде, що не особливо вписується в образ навченого життям експерта. Тим не менш, я переборола себе, зробивши своє обличчя візитівкою нашого бізнесу. І це справді спрацювало! Зростання довіри з боку клієнтів ми відчули зі збільшенням кількості замовлень: рік тому в нас у одночасному розробці було два проекти, тепер — чотири.
Що ми ще зробили? Переробили наш сайт, підвищивши його зручність та наповнивши зрозумілими текстами, а головне – оновили канали продажу. Тепер 50% припадають на партнерку, решта 50% порівну ділять між собою соцмережі та виступи.
Деякі отримані в Oy-li знання стали у нагоді нам у досить несподіваному контексті. Наприклад, гнучка система мотивації, яка спочатку призначена для підвищення ефективності менеджерів з продажу, у нас чудово працює на підвищення зацікавленості учнів у компаніях клієнтів.
Які результати нововведень? За рік після реконструкції сайту кількість його передплатників зросла у 60 разів. А головне, за цей рік подвоївся прибуток, тож ми маємо всі приводи для оптимізму. У планах на найближче майбутнє нарощувати темпи розвитку. Почнемо розвивати новий бізнес, пов'язаний із навчанням. Збільшимо продаж нашого підручника за продуктом — підприємці розуміють необхідність у ньому, але ніколи не знаходять часу на його створення. До речі, ідею просувати підручник поза рамками PROSELLER, як самостійний продукт, нам теж підказали в Oy-li. І ця ідея виявилася дуже вдалою.
Як підняти продажі В2С?
Соціальні мережі.
У багатьох бізнесах соціальні мережі як канал забезпечують суттєву частку лідогенерації. Для того, щоб налаштувати його, необхідно виробити стратегію. Вам допоможе це зробити наведений нижче план.
1. З'ясовуємо існуючий стан власного бренду у соціальних мережах: кількість груп, передплатників, згадок (можна за ключовим словом із хештегом).
2. Аналізуємо стратегію конкурентів та суміжників, їх підходи роботи з соцмережами.
3. Створюємо портрет споживача. Для цього потрібно провести тестові рекламні кампанії та ABCXYZ – аналіз, якщо є база клієнтів.
4. Пишемо унікальну торгову пропозицію (УТП). Під УТП розуміється конкретна вигода, відповідна потреби цільової аудиторії, яку можуть чи просто дають конкуренти.
5. Визначаємось із форматом просування: тематичний, комерційний чи змішаний.
Контент-маркетинг
Для привернення уваги користувачів та збільшення кількості клієнтів у багатьох сферах можна впроваджувати різноманітні інструменти контент-маркетингу. Додатковий попит можна сформувати за рахунок:
- корисного та цікавого контенту в блозі, соціальних мережах
- емейл-розсилки
- заходів
- електронних книг
- уроків
- Розширення попиту також позитивно впливають тестові версії продукту, наприклад, безкоштовні - діагностика або виміри, демо-версія продукту, демо-доступи до рішень.
Також лідогенерацію підстьобують ігри з ціною та "халявою". Йдеться про подарунки, знижки, купони, бонуси.
Крім того, у сфері послуг дуже важливими є соціальні докази — відгуки реальних клієнтів, сертифікати, дипломи, грамоти, які є у самої компанії та її співробітників. Все це, безумовно, необхідно включити до контент-плану.
Пропонуємо статті з нашого сайту - етапи побудови моделі продажів B2C, як збільшити продажі в2с, а також і як підвищувати ефективність B2C продажів, поради спеціалістів.