Оптимізація продажів: корисні лайфхаки для управлінця
Робота з оптимізації продажів може вестись у кількох напрямках:
Відділ продажу
Підвищити ефективність роботи відділу продажів допоможе дотримання ключових моментів:
1. Не звалюйте всі функції щодо просування та реалізації товару на одного працівника. Скорочення персоналу – це оптимізації витрат, проте така кадрова політика ризикована. Оскільки втрата (звільнення, хвороба) такого ключового співробітника суттєво підвищує ризик виникнення форс-мажорних ситуацій у продажу.
2. Торговельна політика. Будь-яка зміна у продажу має бути пропрацьованим інструментом торговельної політики та погоджено з керівництвом. Наприклад, система знижок на певні категорії товарів або групи клієнтів, карти знижок, система бонусів і т.д.
3. Чіткий розподіл обов'язків для працівників. Чітке розуміння своїх функцій та відсутність додаткових обов'язків, які заважають основній роботі.
4. Встановлення плану продажів. Якщо працівнику не ставлять план із продажу, він не має на меті досягати результатів, розвиватися. В цьому випадку складно опрацьовувати систему мотивації, засновану на KPI.
5. Конкуренція. Здорове суперництво дозволяє виявляти ініціативу та креативність менеджерам та добиватися найкращих результатів.
Дуже рекомендуємо - відео корпоративний тренінг з продажу, навіщо він потрібен?
Реалізація товару:
1. Акції та знижки – найкращий інструмент для того, щоб підштовхнути інтерес до певного товару, підвищити на нього попит та збільшити загальний прибуток за рахунок зростання обсягів продажу.
2. Карти лояльності – ще один найважливіший інструмент, який працює на покупця та дозволяє збільшити категорію постійних клієнтів.
3. Супутні товари. Консультант у магазині не тільки допоможе зробити вибір на користь того чи іншого товару, а й запропонує додаткові товари, таким чином збільшивши суму в чеку.
4. Мерчендайзинг. Або наскільки вид магазину та викладення товару впливає на покупця. Чи зайде покупець у ваш магазин і чи вибере він товар, який представлений у доступному місці – будь-яка дрібниця впливає на поведінку покупця, особливо на тих, хто часто робить імпульсні покупки.
5. Реклама. Вміле використання рекламних продуктів дозволяє не лише наростити обсяги продажу, а й залучити нових клієнтів. Недарма, останнім часом значна увага приділяється саме маркетинговій складовій у сфері продажу. Останні події у світі показали значення такого чинника, як наявність власного сайту та інтернет-магазину. Коли в умовах поширення коронавірусної інфекції частка інтернет-замовлень зросла в рази за короткий час, перевагу отримали саме ті компанії, які в найкоротший термін змогли розвинути цей напрямок продажу.
Лайф-хакі у продажу.
Переконати покупця замовити товар саме у вас допоможуть:
1. Безкоштовна доставка при замовленні через інтернет-магазин. Покупці інтернет-магазинів готові збільшити середній чек замовлення, якщо їм не доведеться платити за доставку.
2. Чіткий опис товару. Інформація про знижки та розпродажі, про характеристики товару завжди має бути на увазі у покупця. Особливу увагу привертають відеоролики з описом товару, які дозволять побачити його в режимі реального часу. Це правило стосується не лише інтернет-магазину. Розташуйте стенд з акційними товарами на увазі - бажання заощадити та придбати товар, на який в даний момент знижено ціну також підвищить суму чека покупця.
3. Відгуки покупців. Ще один фактор, який працює в інтернет-просторі. Покупці з більшою готовністю виберуть той товар, який має найбільшу кількість позитивних відгуків, навіть якщо він і дорожчий за знайомого покупця товару.
На практиці методів та інструментів, які допомагають підштовхнути інтерес покупця до продукції та вплинути на продаж дуже багато. Це і онлайн-помічники при виборі продукції, і чати з фахівцями, email-розсилка рекламної інформації та багато іншого. Важливо визначити для себе саме ті прийоми та методи, які ефективно спрацюють у вашому бізнесі. Найголовніше – не боятися експериментувати та використовувати максимально усі можливості в роботі.
P/S: Також пропонуємо цікаві статті поради - Система управління продажами: етапи створення, і звісно - Система управління продажами в компанії: секрети підвищення ефективності.