Тренинги по продажам в открытом и корпоративном формате

Як створити відділ продажу?

Створення відділу продажів – це створення механізму залучення покупця з реалізації (продажу) своїх товарів чи послуг.

Що таке продажі?
Продаж - це процес обміну товару або послуг продавця на гроші покупця. Результатом цього обміну має бути задоволення обох сторін. Іншими словами, є продавець та покупець, вони шукають один одного. Продавцю необхідно реалізувати товар/сервіс/послугу за вигідною ціною (заробити на цьому), а покупець шукає якість/сервіс/оптимальну ціну.

Функції малого відділу продажів:
- Пошук клієнтів;
- залучення потенційних споживачів;
- продаж основної продукції та крос-продажу (допродажу);
- Ведення документації;
- супровід клієнта;
- обробка вхідних запитів;
- інформування клієнтів.

У великих компаніях відділ продажів можна розбити на кілька підрозділів:
1. Кол-центр. Завдання: Обробка вхідних дзвінків. Вихідні холодні дзвінки та передача теплих клієнтів (потенційних покупців) на відділ продажу. Інформування клієнта про необхідність внесення платежів, про нові товари та послуги.
2. Відділ продажів. Завдання: Пошук клієнтів, у тому числі і «у полі» (обхід території та пропозиція послуг/товарів). Проведення циклу продажу продукції. Ведення клієнта від заявки до виконання договірних умов.
3. Відділ роботи з клієнтами. Робота із первинною документацією, договорами, фінансовими документами. Повторні продажі та крос-продажі. Забезпечення досягнення плану продажів.

Створення відділу продажів під ключ – це крок, який принесе фундатору бізнесу гроші. І те, як поставиться до цього питання власник бізнесу, залежатиме його дохід. Так, саме від організації системи продажів залежить оборот і прибуток компанії. На самому початку розробляється стратегія, план, правила стосунків у колективі та інші важливі питання.

Ви чули, напевно, як із досить прибуткового бізнес-проекту йшли менеджери з продажу і організовували таку саму діяльність? Ці випадки не поодинокі, їхня маса. Менеджери з продажу не просто йшли, а ще й забирали клієнтську базу, якою пропонували ціни нижче за ваші.

Всім відомо, що найціннішим ресурсом у будь-якій організації є людський ресурс, а саме кваліфіковані кадри. Компетентні працівники, які чудово знають свою справу, є гарантією стабільної та ефективної роботи всього підприємства.

Професіонали своєї справи зустрічаються досить рідко і вимагають відповідних фінансових вливань як оплату за свою кваліфікацію та досвід. Набагато простіше систематично вирощувати фахівців підвищуючи їхню кваліфікацію та навчаючи їх чомусь новому. Саме вирішенням цих завдань займаються наші спеціалісти.

Тренінги з продажу дозволять низці співробітників отримати додаткову освіту у сфері їхньої професійної діяльності. Використовуючи сучасні методики та технології, співробітники компаній мають можливість придбати потрібні навички та ефективно їх використовувати в подальшій своїй роботі.

Тренінг з продажу проводять професійні викладачі, Наталія Дегтярьова, Інна Старожукова, Ірина Головнйова та інші, які навчають за допомогою експрес методик швидко, без зайвих витрат часу. Вони дозволяють позбавитися отримання зайвої, зовсім непотрібної інформації, сконцентрувавши навчання персоналу на головному обраному напрямку, доступно доносячи матеріал кожному окремому кадру. Будь-яка теоретична інформація закріплюється практичними вправами, що сприяє її ефективному застосуванню у подальшій роботі вже за першому виході службу.

Як показує практика, після проходження тренінгів щодо підвищення кваліфікації або особистісного зростання, співробітники компанії повертаються до роботи з новими силами, свіжими ідеями, рішеннями та величезним бажанням до праці.

Крім всього вищесказаного, проходячи тренінг з продажу, відбувається так званий «Team-building» — встановлюється порозуміння між товаришами по службі, зростає згуртованість у колективі, створюється корпоративна культура, підвищується лояльність до самої компанії.

Якісні тренінги з продажу не дешеві. Професійний викладач чи тренер не продаватиме свої послуги за низькою ціною. Тому, невисока вартість різноманітних тренінгів з продажу вас має насторожити, у цій справі не місце акціям та знижкам. Вкладаючи гроші у навчання персоналу, на виході ви отримаєте набагато більше. Американські вчені виявили таку статистику: за кожен витрачений долар на навчання кадрів приходить від трьох до восьми доларів доходу.
Бізнес буде по-справжньому прибутковим, коли пропонуватиме покупцям щось нове, потрібне, оригінальне та за доступною ціною, тільки такий товар може реально зацікавити клієнта та змусити його купити продукцію.

Важливо, щоб продаж був вигідним і бізнесу. Слід дбати про хорошу рекламу, адже вона ефективно впливає на людей і навіть на підсвідомому рівні змушує запам'ятати зовнішній вигляд логотипу бренду, його назву та у майбутньому звернути увагу на такий товар. Те, що людині вже знайоме, зазвичай купується набагато краще, ніж невідома торгова марка. Варто зазначити, що прибутковий бізнес може успішно існувати тільки в тому випадку, якщо клієнтам дійсно потрібен пропонований товар або послуга, або коли цільового клієнта переконали в тому, що вона реально необхідна. Саме для таких цілей проводяться різні рекламні компанії, піар акції.

Сьогодні реклама коштує добрих грошей. Але завдяки рекламі підвищуються продажі у компанії. Варто дбати про якісну рекламу, яка своїм зовнішнім виглядом, своєю вигідною пропозицією (якоюсь акцією, знижкою) реально зацікавить і привабить людей. Продукції в наші дні створено дуже багато та різноманітної, весь її асортимент може задовольнити найрізноманітніші потреби покупця. Крім того, є не менш широкий вибір різноманітних послуг. Отже, слід ще добре подумати, перед тим, як займатися виробництвом товарів або сервісів. Слід оцінити попит сучасного ринку та запропонувати людям того, чого їм не вистачає.

Дізнатися більше інформації Як створити відділ продажу? Будьласка зв'яжіться з нами за телефоном (063) 237-90-05 або (044) 233-46-69.
І співробітники нашої тренінгової компанії "Бізнес центр Національний", дадуть відповідь на всі Ваші питання.
Також, ми пропонуємо онлайн корпоративні тренінги з продажу в Україні, і тренінги в откритому форматі.