Тренинги по продажам в открытом и корпоративном формате

Як збільшити продаж в інтернет магазині?

Показники продажів – один із основних компонентів успіху будь-якого інтернет-магазину. Саме від цієї складової залежить фінансовий успіх компанії. Зовсім не дивно, що кожна компанія намагається збільшити кількість клієнтів та збут продукції, що виробляється.

Для таких цілей створюються унікальні, на думку виробника, товари високої якості, активно розробляється інтернет-магазин. Але наявність хорошого сайту, продукції та сервісу не гарантує високих показників обсягів продажу.

У цій статті представлено 50 методів збільшення продажів, які точно приведуть до успіху ваш інтернет-магазин.

1. Підпис, який пояснює діяльність вашої компанії під логотипом.
Потрапляючи на сайт, потенційний клієнт відразу звертає увагу на верхній кут сторінки, розташований ліворуч. У цьому кутку має бути інформація про те, куди клієнт зайшов. У цій половині сторінки, під логотипом, слід обов'язково вказати, яким родом діяльності займається ця компанія, які послуги чи продає.
* Якщо ви займаєтеся продажем пластикових вікон, то написати слід "Пластикові вікна", а не "Ми даруємо людям світло", наприклад.

2. Контактні телефони. Усі наявні засоби зв'язку.
Така інформація знаходиться в правому кутку, зверху, обов'язково великим шрифтом. Чим видніше номер телефону, тим простіше його знайти.

У клієнтів часто виникають сумніви щодо звернення до будь-якої компанії. Такі сумніви можна розвіяти, вказавши номери телефонів великим шрифтом на чільному місці.

Клієнт навряд чи помітить контактну інформацію, якщо її буде розміщено внизу сторінки. Через таку помилку ваша компанія може втратити клієнта.

3. Повністю охопити увагу клієнтів та всієї цільової аудиторії.
Найбільше зосередження спостерігається у таких системах:
- пошукові системи Google...;
- соціальні мережі;
- e-mail;
- різні месенджери (WhatsApp, Viber, Telegram);
- YouTube.

* Клієнти відвідують сайт з метою знайти будь-яку інформацію, придбати товари чи послуги. Якщо цієї мети ще не досягнуто, банер вашої організації в інтернеті постійно нагадуватиме йому про невиконане завдання. Таким чином, людина повернеться на сайт для здійснення покупки.

4. Міський номер, фізична адреса.
Цей аспект охарактеризує вашу компанію як серйозну організацію, що має власний офіс. Це може вплинути на продаж.

5. Більше конкретики.
Як і говорилося вище, про товари компанії слід говорити безпосередньо, без розпливчастих та незрозумілих фраз. Якщо ваша компанія продає столи, слід говорити про ті характеристики, якими може поцікавитися покупець: круглі, квадратні, дерев'яні, металеві або скляні, точний розмір, наявні кольори. Також слід надати значення всім перевагам вашого товару, наприклад, екологічність виробів із дерева.

6. Поліпшення цільових сторінок.
Ефектний заголовок, який привертає увагу. Повинен містити інформацію про сторінку. При складанні назв необхідно проаналізувати основні запити, за якими клієнти здійснюють пошук. Найбільш ефективні заголовки - закликають до дії.

7. Заклик до дії.
Після прочитання корисної інформації та характеристик товару, що продається, у клієнта все одно можуть залишитися питання.

*** Тут може допомогти фраза: «Залишились питання? Зателефонуйте нам!" Такий заклик збільшить кількість дзвінків, що надходять, отже, підвищить продажі. Далі клієнта у свої руки бере менеджер.

8. Дзвінок із сайту.
Не обов'язково телефонувати менеджеру за допомогою мобільного. Спеціальне обладнання для здійснення онлайн-дзвінків є у багатьох. Можливість зателефонувати в кол-центр прямо з сайту компанії збільшить кількість дзвінків, що надходять.

9. Найкраще місце для кнопки "Купити"
Слід грамотно розташувати кнопку, яка закликає клієнта придбати товар - зміна становища відіграє велике значення. Кнопку не варто розташовувати внизу сторінки, оскільки до кінця не всі клієнти. Покупець не повинен шукати таких кнопок. Не виключається варіант, що потенційні клієнти візьмуть сайт за онлайн-каталог, а не за інтернет-магазин. Тому цей елемент маркетингу слід розміщувати на видному та вигідному місці.

10. Гра контрастів.
Усі кнопки не повинні губитися, як і йшлося у попередньому пункті. Можна спробувати грати на контрасті, використати яскраві кольори.

11. Збільшити відвідування сайту.
Якщо на ваш сайт зайде більша кількість потенційних покупців, то кількість продажів почне зростати. Як збільшити відвідування? Шляхом освоєння просторів Всесвітнього павутиння. Це можна здійснити шляхом реєстрації на сайтах, що розміщують оголошення, налагодити активність на форумах, створити групи у найбільш популярних соціальних мережах та активно їх розвивати.

12. Контролювати статистику виходу із сайту.
На сайті одна або кілька сторінок мають найбільшу кількість виходів – саме над цією сторінкою слід попрацювати. Це означає, що клієнти не знаходять на ній необхідної інформації. Потенційного клієнта втрачено.
* Невеликий аналіз може налагодити продажі.

13. Компанія фахівців.
Ваша компанія має величезні знання та вміння в області, в якій спеціалізується. Такою ж інформацією повинні мати покупці. При виборі товару покупець часто не володіє інформацією про те, який товар слід вибрати, не обізнаний з його основними властивостями і перевагами. Допоможіть покупцям розібратися в цьому за допомогою статей. Написані статті та огляди будуть знайдені пошуковими системами і, таким чином, приведуть покупців саме на ваш сайт.

Якщо люди не знайшли відповіді на свої запитання щодо товарів на сайті — вкрай мала ймовірність покупки.

Якщо ж буде присутній докладний опис товару і клієнт знайде відповіді на всі питання, що його цікавлять, шанс покупки різко зросте.

Тут працює закон "купівля з третього контакту": "Клієнти вже відвідували ваш сайт - він допоміг, відповів на всі питання - клієнти його пам'ятають".

14. Зображення.
Мальовничі та привертають увагу картинки чи фотографії набагато цікавіше для клієнта, ніж текстовий (незрозумілий) опис.
*** Завдяки наявності фотографій клієнт бачить, який товар він купує. Без картинок та фотографій високої якості збільшити продажі нереально.

15. Беремо у роботу контакти близьких чи знайомих клієнта
Найчастіше покупці обговорюють покупки у різних організаціях із близькими чи знайомими людьми. Необхідно використовувати ці поради для підвищення ефективності.

Можна створити купони та вкладати їх у замовлення. «10 мл фірмової парфуми у подарунок вашим близьким». Умова: таким купоном має право скористатися будь-який із оточення вашого клієнта. Презент буде вигідний відразу декільком сторонам:

Клієнт напевно потішить близьку людину подарунком, який буде йому до душі.
Людина, яка має купон, зробить замовлення для отримання подарунка.
Компанія з'явиться новий клієнт.

16. Максимально використовуємо розсилку.
Потрібно постійно нагадувати клієнту про свою компанію. Не слід робити текст у розсилку надто довгим – розсилка має викликати у клієнта інтерес. Не варто забувати про ефектне заголовок.

17. Серія листів клієнта.
Грамотне настроювання листів підвищить рівень повернення клієнтів на сайт. Підвищить додатковий продаж.

18. Блог.
Створити блог та регулярно займатися його наповненням. Поміщати потрібно статті, що описують товар. Також можна використовувати теми, які цікавлять клієнтів. Наприклад, інтернет-магазин електроніки може робити огляди нових моделей телефонів або будь-якої іншої техніки. Якщо блог буде достатньо інформативним, читачі зацікавляться ним.

19. Навігація сайтом.
Потрібно точно продумати навігацію. Також слід грамотно проставити перехресні посилання.

20. Активність у соціальних мережах. Кнопки "Поділитися"
Чим ці кнопки корисні:
-- Друзі раптового побачать компанію та пропонований товар.
- Посилання товару може тривалий час залишатись на сторінці людини. Її також може знайти пошуковик.

21. Проста форма замовлення.
Повинна містити мінімум полів, але забезпечувати менеджерів всією необхідною інформацією. На самому початку необхідно дізнатися ПІБ клієнта, номер телефону, поштову, а також електронну адресу.
* Більшість замовлень зриваються через складний етап заповнення замовлення та безліч нескінченних полів.

22. Безкоштовна доставка.
Забезпечуйте своїх клієнтів безкоштовною доставкою. Вона може стати певним стимулом для покупок. Також можна робити безкоштовну доставку при покупці від будь-якої конкретної суми. Наприклад, безкоштовна доставка прямісінько до вашого будинку при покупці від 2 тисяч гривень.

23. Це справді вам необхідно!
Потрібно переконати покупця у необхідності товару вашої компанії. Можна постійно наповнювати ваш сайт оглядами продукції компанії, рекомендаціями, інструкціями. Клієнту необхідно точно знати та розуміти, що він отримає, купуючи ваш товар, і чому купити його варто саме у вашій організації. Добивайтеся довіри у своїх клієнтів.

24. Індивідуальний підхід кожного клієнта.
Для кожної аудиторії мають бути свої вигідні пропозиції. Усі клієнти потреби відрізняються. Хтось може придбати товар, не замислюючись, комусь необхідно досконально його вивчити. Для всіх етапів придбання можна створити спеціальні пропозиції.

25. Включаємо різні варіанти.
Для підвищення продаж інтернет-магазин можна тестувати. Можна змінювати зовнішній вигляд чи зміст ресурсу, після чого відстежувати, який із варіантів мав великий попит. Не варто боятися експериментів.

26. Конверсія.
В середньому зі 100 відвідувачів замовлення робить лише 1 особа. Щоб збільшити ці показники, слід підвищити ефективність сайту, а отже, навчити менеджерів, які приймають дзвінки та оформляють замовлення.

27. Середній чек.
Підняти продаж можна за допомогою збільшення середнього чека. Наприклад: придбати 2 товари, при цьому третій, отримуючи абсолютно безкоштовно. Ефективно діє обмеження терміну акції.

28. Зміна асортименту.
Основний прибуток, приблизно 80-85 відсотків, приносять товари, які займають лише 20 відсотків від усього асортименту. Якщо продаж вкрай малий, слід замінити товар, що залишається у складських приміщеннях, на новий.

29. Збір відгуків за допомогою електронної пошти.
За допомогою ресурсів, які дозволяють розсилати листи для клієнтів, попросіть клієнтів оцінити роботу менеджерів та залишити відгук про придбаний товар.

30. Відгуки за телефоном.
Для початку необхідно скласти спеціальну інструкцію обдзвону клієнтів, які здійснили покупки 7-40 днів тому. Не варто турбуватися про те, коли ви телефонуєте клієнту, зручне воно для нього чи ні. Такі дзвінки вплинуть на кількість продажів незалежно від того, чи клієнти залишать свій відгук.

31. Видача кредиту товари вашого магазину.
Можливість видачі кредитів чи розстрочки у вашому інтернет-магазині підвищить продаж на 10-35 відсотків. Банки без проблем йдуть на співпрацю із магазинами. Для збільшення конверсії слід розмістити віджети банку. Такий спосіб значно спростить здійснення покупок для клієнта.

32. Збільшення маржі.
Цей метод вважається найпростішим у виконанні. Ним часто користуються маркетологи з метою підвищення обсягу продукції, що продається. Потрібно лише налагодити контакт з новими постачальниками продукції за вигіднішими цінами. Якщо такий спосіб не приніс успіху, можна спробувати наступний метод – підвищити ціни на деякі товари та проаналізувати реакцію покупців на проведені зміни. Підвищення ціни на продукцію сайту не завжди призводить до падіння продажів.

33. Спробуйте це вкотре!
Можна простимулювати ваших клієнтів придбати додатковий товар, наприклад додати на сайт блок "Вибір дня", "Рекомендації інших покупців".

34. Купівля цілого комплекту.
Зазвичай, такий варіант найбільше підходить інтернет-магазинам одягу, але цей спосіб можна спробувати і на інших товарах. Запорука успіху – грамотна реалізація. Як працює такий метод: клієнт вирішив купити туфлі, а ви можете запропонувати йому придбати сумочку, окуляри, що ідеально підходить до цих туфлів і так далі. Це працює.

35. Відгуки.
Думка покупців дуже важлива для вашого магазину. Абсолютно все одно, чи буде це відгук простого покупця або висококласного експерта. Якщо на сайті вашого інтернет-магазину не можна залишати відгуки, необхідно терміново виправити. Згідно зі статистикою, понад 60 відсотків людей цікавлять відгуки інших покупців. Також вони впливають на покращення позицій сайту у пошукових системах.

36. Постійне супроводження клієнта на сайті магазину.
Можна запропонувати клієнту зробити замовлення за допомогою спливаючого помічника. Також подіє нагадування про абсолютно безкоштовну доставку товару, знижки.

37. Робота над сервісом.
Часто замовлення зриваються, утворюються кинуті кошики. Для того, щоб вирішити таку проблему, слід визначити, на якому етапі здійснення та оформлення покупки клієнт йде з сайту без зробленого замовлення. Необхідно виправити всі моменти, що завдають дискомфорту клієнту. Покупець повинен купувати швидко і легко.

38. Знижки для постійних клієнтів.
Постійних клієнтів просто необхідно "балувати". Це ваша головна база. Для клієнта слід зазначити, що знижка складена спеціально для нього як для постійного замовника. Можливе створення дисконтних карток в електронному вигляді із системою накопичення знижок.

39. Регулярне проведення розпродажів.
При проведенні розпродажу клієнтам обов'язково варто пояснити, чому він почався: сезонний розпродаж, стара колекція зі знижкою. Купувати кота в мішку ніхто не буде, тому покупці повинні бути в курсі, чому сталося різке падіння цін на товар вашого інтернет-магазину.

40. Миготливі картинки або банери.
На сайті вашого інтернет-магазину можна розмістити яскраві та миготливі банери та картинки, що виділяються. Вони привернуть увагу потенційних клієнтів та збільшать обсяг продажу.

41. Покинутий кошик.
Відновити кинутий кошик досить ефективна справа. 25 відсотків покинутих кошиків можна відновити.

42. Зовнішній вигляд та дизайн інтернет-магазину.
Людям властиво купувати те, що знаходиться в красивій упаковці, яка привертає увагу. За таким принципом працює сайт.

43. Гарне ім'я.
Звукова, але в той же час проста назва вашого продукту може вплинути на збільшення продажів. Вибір вдалого імені – запорука високого попиту.
* Покупець повинен вимовляти його легко. Також можна дати продукту унікальне ім'я, але при цьому важливо щоб клієнт точно розумів, про що йдеться і що це за товар.

44. Правильні ціни.
Не завжди просто встановити розумні (правильні) ціни на продукцію.
Необхідно виконати такі кроки:
- Аналіз товарів та цін конкурентів.
- При схожості вашого товару з товаром конкурента є сенс зробити ціни такими ж чи трохи нижчими. Покупець, побачивши однакові ціни, автоматично почне порівнювати вашу продукцію із товаром конкурента. Тут переманити клієнта на ваш бік допоможе тільки якісна продукція, що дійсно коштує своїх грошей, і якісна робота співробітників (менеджерів колл-центру).
- Якщо продукт за якістю кращий за конкурентів, ціну слід злегка завищити.
- Якщо товар має унікальні властивості та переваги, можна встановити високі ціни. Але слід запам'ятати, що товар однозначно має бути якісним. Покупці, купуючи дорогий товар, розраховують на високу якість та довговічність товару.
- Розкручування бренду. Від цього залежить ціна на товари в інтернет-магазині.

45. Партнерські програми.
Необхідно встановити співпрацю між виробником товару та партнером. Такий зв'язок справді дуже важливий для будь-якої організації. Можна сказати, що такий спосіб є найпотужнішим для збільшення прибутку. Також можна збільшити обсяг цільової аудиторії.
* Спробуйте бути щедрим до партнера. За рахунок цих людей формується основна база клієнтів на перших етапах становлення бізнесу.

46. Делегуйте.
Не вдасться виконувати всю роботу власноруч на етапах, коли бізнес досягає великих розмірів.
* Тут важливо створити хорошу команду досвідчених та професійних менеджерів. Саме вони допоможуть вам досягати поставлених цілей та збільшувати обсяги продажу в інтернет-магазині.

47. Справедливість.
Набираючи на роботу досвідчених та висококласних менеджерів, важливо побудувати з ними довірчі відносини, оскільки більшість продажів залежить саме від ваших працівників.
* Не слід брати на себе роль зарозумілого начальника. Будьте членом однієї спільної команди, намагайтеся разом досягати поставлених перед магазином цілей.

48. Чесність.
Говорити про свій товар лише правду. Найгірше це обман своїх клієнтів. Не описуйте ваш продукт вигаданими властивостями. Якщо купивши товар, покупець не побачить тих якостей, які йому надав ваш опис, ймовірність того, що він повернеться ще раз, практично нульова.

49. Мотивація працівників.
Створюючи мотивацію для співробітників, ви побачите, як зростуть обсяги продажу. Як заохочення від продажу можна використовувати системи бонусів чи подарунків від компанії.

50. Можливість протестувати товари вашого інтернет-магазину.
Надання можливість спробувати ваш товар - одна з найкращих технік зі збільшення продажів. Клієнт, що спробував ваш товар і залишився задоволеним, напевно здійснить покупку і, можливо, увійде до бази постійних клієнтів.

*** Покупцям необхідно надавати таку можливість. Переконавшись як товар, що купується, клієнт буде впевнений, що ваша компанія - дійсно те місце, куди можна повернутися ще не раз.

P/S: Пропонуємо переглянути онлайн тренінг активні продажі, а також відео тренінг продажі по телефону, нові технології нові можливості.