Тренинги по продажам в открытом и корпоративном формате

Як працювати з постачальниками: взаємодія та організація роботи із закупівель

Під час створення власного бізнесу виникає безліч питань. Наприклад, що це така організація та порядок роботи з постачальниками із закупівель, як створити грамотну взаємодію з контрагентами, щоб уникнути проблем та збитків, запобігти зривам поставок та іншим негативним сторонам. Крім цього важливо знати, як шукати компанії для замовлення продукції, яким чином можна перевірити надійність. При цьому потрібно дотримуватись правил ведення бухгалтерської звітності та документообігу, щоб держструктури не стали причиною судових розглядів та колосальних штрафів.

Види підрядників
Серед пріоритетних завдань керівника будь-якого підприємства, яке займається власним виробництвом із необхідністю закупівлі ресурсів та реалізацією готової продукції, — пошук осіб та організацій, які здійснюватимуть постачання. Від взаємодії з ними безпосередньо залежить:
- собівартість, в яку закладаються витрати на сировину;
- Дохідність продажів при реалізації;
- стабільність поставок, відсутність затримок та забезпечення безперебійності роботи підприємства;
- мінімізація можливого простою обладнання, торгових точок, виробничих ліній, орендованих приміщень;
- витрати на оплату праці робітникам у дні, що простоюють.

Щоб простіше визначитися, існує певна класифікація, яка поділяє види підрядників по функціоналу участі у виробництві. Чи самі вони виробляють продукцію чи надають посередницькі послуги.
Ми пропонуємо, онлайн тренінг Майстер закупівель результативні переговори, а також, онлайн тренінг для специалистов по закупкам, від А до Я.

Виробники
Це найбільш вигідний та ефективний варіант взаємодії. Розрізняє робота з такими контрагентами та постачальниками наявність заводських площ, здійснення циклу виготовлення та обробки сировини або випуск готових виробів. Серед плюсів співробітництва варто виділити:
- низьку закупівельну вартість;
- Можливість налагодження прямої логістики при великих замовленнях;
- Мінімальні націнки;
- можливість виставити претензії щодо шлюбу, невідповідності якості, вимагати організувати повернення чи обмін;
- у деяких випадках допускається прямими реалізаторами можливість утворення заборгованості та гнучкі умови оплати.

Серед негативних сторін організації даного типу робіт із постачальниками буде потреба купівлі великим або середнім оптом. Зазвичай виробники не бажають постачати дрібні партії. Також варто враховувати, що при розташуванні компанії досить далеко від складів покупця будуть серйозні витрати на логістичні послуги.

Читайте також, онлайн тренінг ефективні методи переговорів: техніки та стратегії, і онлайн тренінгм Результативні переговори в бізнесі, від А до Я.

Дрібні виробники
Це дрібнооптові виробники, які можуть також виробляти штучні товари. Зазвичай мають невеликі виробничі площі, часто організовують їх вдома чи зовсім невеликі орендовані приміщення. Намагаються максимально мінімізувати витрати, щоби виробляти товарні одиниці за конкурентною ціною.

Посередники
Це значна частина ринку, що представляє компанії або приватні юридичні та фізичні особи, які організовують транспортування, зберігання готових товарів від виробників для подальшої реалізації покупцям. Можуть продавати як великими, і дрібними партіями, включаючи навіть штучні замовлення.

Діляться на кілька великих груп:
1. Імпортери. З назви зрозуміло, що їхня професійна діяльність пов'язана з імпортними виробами, які закуповуються за кордоном великими партіями, транспортуються до Росії, розмитнюються і після цього реалізуються оптом. У вартість, крім націнки за посередництво, входитиме ціна розмитнення, логістика, оформлення документів та інші витрати.
2. Дилери. Вони здійснюють закупівлі з виробництв або від великих гравців ринку (імпортери, дистриб'ютори), а потім реалізують в роздріб або невеликими партіями зі своєю надбавкою. Саме вони найчастіше є кінцевими посередниками між виробником та кінцевим споживачем. Організація закупівель небажана через велику кількість націнок, починаючи від ціни, встановленої під час випуску з конвеєра, потім передача у великі оптові поставки, а потім лише дилерські послуги з націнкою.
3. Дистриб'ютор. Закуповуються у великому обсязі, а потім транспортують до інших регіонів, які часто мають власні склади для обслуговування. Така взаємодія дуже вигідна для розширення збуту, тому багато виробників працюють на процентній основі, що дозволяє зберегти доступну собівартість продукції. Ця система роботи з постачальниками значно скорочує витрати на логістику, її перебирає дистриб'ютор.

Тому спочатку слід визначитися, з яким виглядом буде рентабельно співпрацювати, хто знаходиться в регіоні, має прийнятну підсумкову вартість.

Дізнайтесь про такі онлайн тренінг Переговори з клієнтами: ефективна робота з рекламаціями, також і про - онлайн тренінг Майстерність переговорів під час закупівлі, від А до Я

Де шукати підрядників
У новачків постають питання про те, як розпочати пошук потрібних виробників або імпортерів, щоб зробити закупівлю. Є кілька способів:
- у вільному пошуку інтернету;
- через сайти-агрегатори;
- придбати платну базу;
- на оптових ринках;
- відвідати спеціалізовані заходи;
- Переглянути рекламу свого регіону.

Можна дізнатися про рейтинг виробників продукції або сировини та направити пропозицію про співпрацю.

Як перевірити надійність?
Працюючи з постачальниками товарів та послуг довіряти на слово, коли йдеться про багатомільйонні контракти — ніхто не буде. Для перевірки контрагентів є кілька способів:
- Запитати установчі документи (свідоцтво реєстрації, постановки на облік у ФНП, статут та ін);
- на сайті податкової служби;
- перевірити за даними юридичної особи відкриті судові провадження з картотеки в інтернеті;
- Єдиний реєстр відомостей про діяльність юр.осіб допоможе дізнатися, чи не розпочато справу про банкрутство;
- банк виконавчих проваджень дозволяє з'ясувати, чи є заборгованості, і чи вони взагалі;
- запитати ліцензію та відомості про неї;
- Вивчити річну звітність (вона за законом є відкритою інформацією);
- перевірити у чорних списках несумлінних постачальників.

Всі ці відомості є в інтернеті, на перевірку знадобиться мінімум часу, проте буде впевненість у безпеці ділових зв'язків.