Тренинги по продажам в открытом и корпоративном формате

Як швидко продати заміський будинок, інструкція для власника

Для швидкого продажу заміського будинку за ринковою ціною потрібно, щоб усі документи були повністю готові, борги сплачені, а все зайве з ділянки прибрано


Продаж заміського будинку - процес складний та трудомісткий. Від правильності дій продавця багато в чому залежить, доведеться чекати угоди місяцями або ж власність швидко знайде покупця. Разом з експертами знаємо, як правильно підготуватися до продажу заміського будинку.


Як підготуватися до швидкого продажу?
Крок 1 – підготувати пакет документів. Не треба розраховувати, що «само знайдеться», навпаки — у цій справі важливий кожен папірець. Відсутність будь-якого документа може загальмувати і навіть зірвати угоду.

"Головне — це документи, які підтверджують ваше право власності на об'єкт, що продається. До 2016 року видавалося Свідоцтво про державну реєстрацію права. Можна отримати виписку з ЄДРН, там міститься вся інформація про об'єкт, що продається», — каже директор офісу продажів вторинної нерухомості Інна Старожукова.

Важливий момент — якщо продавець одружений/одружена, а об'єкт, що продається, купувався в шлюбі, необхідна нотаріально засвідчена згода на угоду від другого чоловіка. Також потрібні довідки про те, що продавець не має боргів щодо комунальних послуг та по внесках перед керуючою компанією селища або перед правлінням СНТ.

Доречи, ми пропонуємо онлайн тренінг Ключові етапи продажу нерухомості, від А до Я, а також, тренінг як правильно продавати нерухомість в Україні. А також відео корпоративного тренінгу з продажу нерухомості. Буде цікаво.

Крок 2 - якщо ділянка не розмежована, слід провести межування. Для цього треба звернутися до спеціалізованого кадастрового інженера. Адже головна мета продавця – уявити покупцеві чистий об'єкт без проблем та додаткових витрат.

Крок 3 - треба навести лад на ділянці та в будинку, викинути старі та непотрібні речі, скосити траву, розібрати завали на ділянці. Покупець має побачити максимально готовий до угоди об'єкт.

"Якщо ми говоримо про будинок не під знесення, у житловому стані, то мета підготовчих заходів та сама - чистота, порядок, доступність для огляду. Можна провести дрібний ремонт, обов'язково розібрати всі речі та прибрати зайве. Перед переглядами бажано прибирати особисті речі, щоб у покупця не складалося враження, що він вторгся у чужу власність", - каже Наталія Дехтерьова.

Крок 4 - Визначити ринкову ціну. Навіть в одному селищі можуть бути різні ціни пропозиції. Тому необхідно подивитися ціни на інтернет-майданчиках, опитати продавців, які мешкають поруч, важливо враховувати нюанси кожного об'єкта, що продається. Наприклад, будинок площею 250 кв. м із цегли на ділянці 25 соток біля лісу коштуватиме значно дорожче, ніж каркасний будинок площею 70 кв. м біля дороги та на ділянці у вісім соток.

Крок 5 – зробити фотографії вдома. Вони мають бути інформативними та достовірними. У кадрі не повинно бути зайвих людей та особистих речей. Зайвими у кадрі будуть сміття чи брудний посуд. У потенційного покупця також не повинно виникати відчуття, що знімки зроблені спеціально в темряві, щоб приховати якісь вади.

Крок 6 - викласти оголошення про продаж на популярних інтернет-майданчиках. Якщо ціна лота адекватна, то розпочнуться дзвінки від потенційних покупців. Експерти попереджають, що треба бути готовим до того, що далеко не всі дзвінки будуть у справі. Важливо вміти відфільтровувати непотрібні дзвінки, не дратуватися при спілкуванні з потенційними покупцями і готуватися відповідати на різні питання.

***** Як правильно провести показ?
Показ будинку – один із найважливіших етапів підготовки продажу. Не слід затягувати переговори, краще, якщо потенційний покупець якнайшвидше подивиться будинок. За особистої зустрічі рекомендується бути спокійним, доброзичливим, але не говорити без зупинки. Навряд чи покупця, який приїхав оглядати будинок, цікавлять історія родини продавця та інша зайва інформація для нього. Треба дотримуватися звичайного етикету, не варто чинити зайвий тиск або намагатися приховати недоліки. Головне завдання продавця – показати себе чесною людиною, з якою можна мати справу, рекомендують ріелтори.

Крок 7 – отримати аванс після того, як покупець та продавець домовилися про купівлю-продаж. У авансовому угоді зазвичай вказують сторони угоди, повну вартість об'єкта, розмір авансу та інші параметри.

Крок 8 - підписання сторонами договору купівлі-продажу, реєстрація угоди та отримання грошей.

Як оформити угоду?
Угода з купівлі-продажу заміської нерухомості може бути укладена як у простій письмовій формі, так і в нотаріальній. У деяких випадках нотаріальне посвідчення договору купівлі-продажу є обов'язковим: наприклад, якщо власником або одним із співвласників нерухомості є неповнолітній, недієздатний або обмежено дієздатний, а також у разі продажу частки у праві спільної власності.

"Нотаріальна форма буде дуже доречною, якщо продавець та покупець заміської нерухомості перебувають у момент угоди в різних містах і не хочуть або не можуть витрачати час чи нести додаткові витрати для зустрічі в одному місці. Сьогодні нотаріуси оформлюють угоди дистанційно, коли кожна зі сторін договору йде у зручну для себе нотаріальну контору, а обрані ними нотаріуси вже зв'язуються між собою електронно", — каже нотаріус Дехтерьова Наталія.

P/S:  Порада від нашого партнера - Як швидко продати квартиру?  Для Вас, дві хвилини корисних порад...