Тренинги по продажам в открытом и корпоративном формате

Як швидко продати квартиру?

Якщо ваша квартира унікальна і встановлена правильно, ви можете більше нічого робити самостійно. Вона і так досить швидко знайдеться покупцю. Але коли схожих пропозицій на ринку багато, потрібно постаратися зробити так, щоб з великої кількості квартир покупець вибрав саме ваш варіант. Для цього потрібна передпродажна підготовка.

1. Як правильно визначити ціну квартири під час продажу?
Насамперед важливо правильно встановити ціну. Для цього зазвичай вивчають на спеціалізованих сайтах оголошення про продаж аналогічних об'єктів у своєму районі. Ціна квартири з продажу у рекламному оголошенні продається далеко не завжди. Це ціна пропозиції, скільки продавець хотів би виручити за свою квартиру. Часто продавці хочуть отримати за квартиру не менше, ніж купили за кілька років тому. Або їм потрібна конкретна сума для переїзду і вони відштовхуються від обраної ціни. У разі ціна може бути завищена.

Щоб правильно оцінити квартиру, потрібно мати інформацію про ціни, що реально минули. Про те, скільки за продаж квартир у ринкових умовах готові купити покупці. Ріелтори при виборі ціни враховують інформацію про ціни у найближчих кварталах.

Власнику квартири ця інформація недоступна, але може поступити інакше. Хочете правильно встановити ціну - у світі вибірку схожих об'єктів, виставлених на продаж. Зателефонувавши з ініціативи в оголошеннях телефонів, постарайтеся зібрати інформацію про ці об'єкти (чому квартиру продають, чи поспішає продавець із проведенням угоди, чи є хід, який вимагає від нього терміновості, чи готовий він надати знижку). В ідеалі варто навіть з'їздити та оглянути найближчі аналоги, щоб оцінити їхній стан, порівняти їх зі своєю квартирою. Оцініть, як ваша квартира співвідноситься зі змінами, тільки після цього призначайте ціну.

Зрозуміти, чи правильно встановлена ціна чи ні, допустима кількість споживаних за оголошенням голосів. Якщо говорити багато, значить, ціна нижча за ринкову і її можна підняти. Дзвінків мало чи ні зовсім – це ознака того, що поступово треба знижувати ціну. Як тільки вона дійде до ринкової, почнуться дзвінки.

Швидкість продажу нерухомості залежить від того, скільки схожих об'єктів зараз виставлено у найближчому районі. Якщо ринок заповнений схожими варіантами і ваша квартира нічим від них не відрізняється, швидко продати її можна лише падіння ціни. За завищеною ціною можна продати, якщо знайдеться покупець, якому потрібен саме ваш конкретний будинок, та інших пропозицій у найближчих будинках на даний момент немає.

Ми пропонуємо тренінг Ключові етапи продажу нерухомості, а також і тренінг Методи успішних продажів нерухомості, в онлайн форматі, або в вашій компанії.

2. Як підготувати квартиру до продажу?
Квартиру до показу потрібно готувати. При цьому не потрібно просто проводити генеральне прибирання, вимити вікна та двері, начистити до блиску металеві поверхні. Фахівці рекомендують використовувати промисловий хоум-стейджинг — набір спеціальних прийомів підготовки квартир до продажу, які дозволяють надати їй товарного вигляду.

Завдання хоум-стейджингу полягає в тому, щоб набрати потужність та нівелювати її міць. Покупців у квартирі влаштовує якість ремонту та простір, тому це цікаво та потрібно йому показати. Прибрати з квартири зайві меблі, щоб втратити якнайбільше вільної площі. Сховати всі дорогоцінні речі, щоб ніщо не зустрічало покупцю уявити власну квартиру, і відвезти на час показу з квартири домашніх тварин. Квартира має стати схожою на номер у хорошому готелі, у покупця має з'явитися бажання в ньому залишитися.

3. Чи робити ремонт перед продажем квартири?
Хороша обробка не може значно підвищити ціну квартири, але вона може збільшити її продаж. При цьому спеціально ремонтувати квартиру перед продажем рієлтори не радять. Хоч би як намагалися власники, нещодавно будь-який виконаний ремонт покупець розцінив як зробити абияк, лише для того, щоб продати квартиру.

Але якщо в господарстві є якісь такі, обов'язково потрібні їх у порядок. Проведіть невеликий точковий ремонт: підклейте плитку, що відійшла, закріпіть розетку, де потрібно - підфарбуйте.

Зрозуміло, на момент показу всі вимикачі у квартирі повинні працювати, у люстрах повинні горіти всі лампочки. Інакше покупець вирішить, що несправне проведення.

4. Як фотографувати квартиру?
Для оголошення про продаж використовуються якісні фотографії. Фотозйомку потрібно проводити лише після хоум-стейджингу. Виберіть для зйомки такий час, коли квартира найкраща за американський. Зробіть кілька фотографій із закритим та вимкненим світлом та відберіть для розміщення на сайті найкраще.

Фотографії повинні давати уявлення про кімнату в цілому, а не про меблі, що в ній надходять. Щоб показати покупцю, якнайбільше простору, потрібно зробити сцену в одному з кутів і трохи нагорі, зі стільцем або драбиною.

Акцентуйте увагу на плюсах. Якщо з вікна відкривається гарний вигляд, обов'язково вкажіть його. На подвір'ї зроблено великий дитячий майданчик — додав і його фотографії до оголошення. Перша фотографія, прикріплена до оголошення, має бути найвиграшнішою. У того, хто переглядає пропозиції щодо продажу, має з'явитися бажання подивитися. В ідеалі при розміщенні оголошення до фотографії потрібно додати планування квартири з техпаспорту.

5. Як правильно показувати показ квартири?
Зрештою, важливо правильно дивитися покази. Для показів вибирається день, коли квартира повністю готова до приходу покупців, у ній виконаний хоум-стейджинг, із квартири прибрано всі зайві речі. Якщо хочете подивитися квартиру кілька, постарайтеся розрахувати так, щоб час відходу покупця збігся з приходом іншого, щоб вони побачили один одного. Так вони впіймають, що до об'єкта є інтерес.

Попередня підготовка квартири у зв'язку з можливими витратами та тимчасовими витратами, що переносяться із квартири зайвими речами, що зберігаються в ній ідеальну чистоту. Але якщо ви все правильно зробите, можна бути впевненим: продаж квартири значно скоротиться.

Якщо хочете подивитися квартиру кілька, розрахуйте так, щоб один покупець збігся з приходом іншого. Побачивши один одного, вони впіймали, що до об'єкта є інтерес.

6. Які документи необхідні для закриття купівлі-продажу?
На момент опублікування оголошення у вас на руках повинні бути всі необхідні документи.
Ось загальний перелік документів, які потрібно підготувати до угоди.
- документи, що встановлюють право на квартиру. Залежно від того, як було отримано квартиру, це може бути договір купівлі-продажу, договір пайової участі у будівництві, даруванні, міни, свідоцтво про право на спадщину, договір про передачу у власність (приватизації).
- Технічний план чи техпаспорт. Він потрібний, щоб покупець міг зрозуміти, чи є у квартирі перепланування.
- Витяг з домової книги, з якої видно, хто зареєстрований у момент продажу. Цей документ отримаєте у керуючій компанії.
- Витяг з фінансово-лицьового рахунку про відсутність заборгованостей з комунальних послуг, квитанції з випадкових комунальних послуг та виплат на капітальний ремонт.

Крім документів, які необхідно прийняти на реєстрацію в Росреєстрі, виділяються додаткові документи. Вони можуть допомогти покупцеві перевірити юридичну чистоту. До них належить, наприклад, актуальна державна виписка з Єдиного реєстру нерухомості (ЄДРН). Якщо покупець бере іпотеку, додаткові документи можуть вимагати банк.
P/S:  Також цікаві статті поради - Коучинг для відділу продажу, і Як стати успішним, 7 головних кроків успіху