Тренинги по продажам в открытом и корпоративном формате

Як і де швидко знайти нових клієнтів?

Де він, наш клієнт? Як зустріти його та запропонувати свій товар? Як пояснити потенційному клієнту, що йому потрібний наш товар? Ці питання постійно ставить собі будь-який виробник чи продавець.

Як не дивно, знайти клієнтів зовсім не складно – їм можна просто зателефонувати. Якщо Ваш товар не призначений для дуже вузької аудиторії, то холодні дзвінки можуть чудово впоратися з даним завданням. При обдзвоні великої кількості потенційних клієнтів, напевно, знайдуться ті, кому буде цікава Ваша пропозиція. І в стозі сіна можна знайти голки, а за правильної організації і золотник.

Але не все так просто, як здавалося б… Головною складністю при здійсненні холодних дзвінків є привернення уваги потенційного клієнта до вашої пропозиції.

Тут важливо грамотно подати товар та його конкурентні переваги. Якщо при дзвінку потенційний клієнт не зможе виділити Вашу пропозицію з маси схожих, шанс отримати позитивний відгук зводиться до нуля. Зуміти у двох-трьох пропозиціях вмістити всю ту вигоду, яку зможе отримати клієнт, — велике мистецтво. Чим цікавіша буде Ваша пропозиція, тим більше клієнтів Ви зможете залучити. Тому цьому питанню слід приділяти велику увагу.

Зверніть також увагу, що клієнти значно охочіше реагують на пропозицію отримання прибутку за допомогою вашого товару, ніж скорочення витрат і зниження витрат. Якщо вдасться показати, як ваші послуги допоможуть залучити більше клієнтів або підвищити продажі, це в кілька разів ефективніше, ніж вигода від зниження витрат.

Як розробити чи де знайти базу контактів для дзвінків?
Базу контактів можна підготувати самостійно, шукати інформацію в інтернеті чи збирати контакти на профільних заходах. Спосіб формування контактів великою мірою залежить від специфіки бізнесу. Крім цього, можна купити вже готову базу контактів, наприклад, у професійних кол-центрів.

Обдзвоном клієнтів можуть займатися як співробітники компанії, так і оператори аутсорсингового колл-центру. Тут важливо розуміти, що здійснювати дзвінки мають фахівці з високою кваліфікацією. Менеджер повинен уміти презентувати ваш товар так, щоб його співрозмовник справді захотів придбати.

Він повинен відчувати та розуміти потенційного клієнта та пропонувати товар так, щоб переконати співрозмовника у його необхідності. Також важливою вимогою до оператора відноситься вміння послідовно долати заперечення співрозмовника, плавно підводячи його до покупки.

Окрім безпосередньо продажу вашого товару, за допомогою грамотно збудованих «холодних» дзвінків, можна отримати багато корисної інформації для розвитку вашого бізнесу. Наприклад, можна отримати дані про потреби компанії, про товари та послуги конкурентів, контактні дані ЛПР тощо.

Навіть якщо Вам здається, що клієнтів і так достатньо, тільки подумайте, скільки потенційних покупців ще не знають про Ваші товари та послуги. Якщо Ви зможете грамотно піднести свій товар і розповісти про нього безпосередньо потенційному клієнту, це може значно збільшити ваші продажі.

P/S: Також пропонуємо цікаві статті поради:
** Як досягти поставленої мети. Як досягти мети? Просто пропонуємо.
*** Як грамотно керувати працівниками? Цікаво, від керівника компанії.
** Як змусити клієнта купити у Вас? Коресна порада.