Тренинги по продажам в открытом и корпоративном формате

Ліквідація ТОВ

Ліквідація ТОВ відповідно до законодавства України уявляє собою завершення його існування діяльності. Досить важливо, що ніякі права та обов’язки не переходять до правонаступників. Може бути ліквідовано підприємство, як за рішенням засновників компанії, так і за рішенням суду. В обох випадках треба володіти хоча б основними навичками в правовій сфері.

Що стосується ліквідації ТОВ за рішенням його керівництва, то воно може бути прийнято у наступних випадках:

  • Закінчення строку, на який було створене ТОВ.
  • Досягнення тієї цілі, заради якої створене підприємство.
  • Інших випадках, які були передбачені в установчих документах фірми.

Крім цього, фірма може завершити свою роботу, коли її діяльність не приносить потрібний прибуток. Це все залежить виключно від конкретних ситуацій та побажань керівництва ТОВ.

За рішенням суду ТОВ може завершити роботу, якщо в його діяльності були виявлені порушення чинного законодавства держави. Таких порушень існує велика кількість. В будь-якому випадку, ця процедура за часом досить розтягується. Як показує практика, судові засідання постійно переносяться. Щоб уникнути штучного затягування часу процедури ліквідації ТОВ, рекомендуємо звернутися детальніше до досвідчених юристів  Imperium Lux.

Наша компанія має величезний досвід роботи в сфері надання послуг по ліквідації ТОВ. ми гарантуємо вирішення навіть самих складних та, на перший погляд, невирішуваних питань.

Якщо Ви вирішили ліквідувати ТОВ, то Ви маєте можливість скористатися одним з приведених способів, а саме: 

  • Банкрутство. Воно використовується для однієї цілі – ліквідація ТОВ с заборгованістю, яку воно має. Банкрутство проводиться по схемі повній чи спрощеній. Яку саме вибрати, вирішувати керівництву в конкретному випадку окремо.  
  • Примусове закриття. Воно відбувається тоді, коли засновників знайти просто неможливо, а в той час, кредитори бажають отримати свої борги.
  • Добровільний варіант ліквідації ТОВ. Він підійде тоді, коли ТОВ розраховується зі своїми контрагентами за рахунок своїх активів фірми. Таким чином, кошти, які залишились, розподіляються між усіма засновниками.
  • Реорганізація. Цей спосіб виступає в якості альтернативного для ліквідації. В такому випадку буде приєднання ТОВ чи зміна керівництва.
  • Продаж по вартості, яка значно нижче реальної.